‘İklim ve Her Şey’ temasıyla düzenlenen 3. Muratpaşa Çevre Festivali’nin Adalya Vakfı Engelsiz Cafe Yaşam Alanı’ndaki İklim Sahnesi, +0,5 Konserleri’ne ev sahipliği yapacak.
Dünyada sıcaklığın 2030 yılına kadar 1,5 oC artacağı ve artışın 2oC’yi bulması durumunda ülkemizin de içinde bulunduğu Akdeniz Havzası’nı 2 ile 8 kat daha olumsuz etkileyeceği öngörülüyor.  
+0,5 Konserleri, yarım derecelik bir artışın Antalya’mızı yaşanmaz hale getirebileceğine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilecek.CAN ÖZHAN KEMAN ÖĞRENCİLERİ
Tarih: 12 Mayıs 2022 Perşembe / Saat: 18.00Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Can Özhan Keman Öğrencileri ‘iklim’ için çalıyor. Keman solistleri Peren Alan, Atahan Dinç, Nehir Kıran, Irmak Or ve İlay Çakmak’a piyanoda Ahmet Sait Karabulut eşlik edecek.


SUYUN BELLEĞİ
Burcu Bükem Kuru (soprano), Bahar Kınıs Tuğlu (arp), Ahmet Sait Karabulut (piyano)
Tarih: 12 Mayıs 2022 Perşembe / Saat: 20.00


O, hayata milyonlarca güzellik katmak için doğdu.
Rengiyle ve kokusuyla yaşamdaki ahengi yakalamak ve onunla şarkılar söylemek, seslerine ses katmak, seslerinden ses almak için.
Buluşarak anlamak, duyularına dokunmak, koklayarak öpmek ve sevmek adına yeşilin her tonuna, mavinin her çeşidine kendini katmak, var etmek ve var olmak adına.
Doğumu çok ağrılı ama görkemliydi.
Bundan tam 3,5 milyar yıl önceydi. Bir şölende havai fişeklerin gökyüzüne yükselmesi gibi değildi bu.
Yanardağlar patlıyordu. Öyle yoğun volkanik patlama oluyordu ki kayaçlar yeryüzünü kaplıyor, kayalar katılaşıyor, karalar şekilleniyordu. Fışkıran lavlardan çıkan gazlarla birlikte buharlar gökyüzüne vardı. Önce bulutlar meydana geldi, beyaz pamuktan yataklar hazırladılar hayatın kaynağına.
İlk yağmur damlaları böylece düştü yeryüzüne.
Evrende ne varsa önce suda var oldu ve yaşadı, sudan var oldu.
Merhaba ve elveda derken yaşama, su her şeyin her bir hücresinde ve her şey suyun belleğinde...FUNGİSTANBUL ‘Çer Çöp Havası’
Tarih: 13 Mayıs 2022 Cuma / Saat: 20.00Bir doğa ve sanat projesi olan Fungistanbul müzik grubu, doğadan ilham alarak yaptığı bestelerle 2016 yılında etnik enstrümantal 'Fenoloji' albümünü yayınladı.
Atıkları ileri dönüştürerek yaptıkları enstrümanlarla yayınladıkları müzik videoları ülkemizde ve dünyada büyük ilgi gören Fungistanbul; 2022 yılında, Türkiye'nin ilk atık malzemeden yapılmış enstrümanlarla gerçekleştirilen albümü olan ‘Trash Oriental-Çer Çöp Havası’nı yayınladı.
Enstrümanları kadar atık malzemelerden üretilen kostümleriyle de dikkat çeken grup, festival kapsamında söyleşi ve atölye çalışması da yapacak.
Grup şu isimlerden oluşuyor: Roni Aran (Tencere Saz & Bidon Saz), Herman Artuç (Boru Bongo & Bidon Davul), Serhat Ayebe (Tencere Bas & Bidon Bas).


gripin
Tarih: 14 Mayıs 2022 Cumartesi / Saat: 20.00


1999’da İstanbul’da kurulan gripin, 2001 Ocak ayında profesyonel anlamda müzik sektörüne adım attı. Birol Namoğlu, Murat Başdoğan, Arda İnceoğlu ve Evren Gülçığ tarafından kurulan grup, 2000 yılında Evren Gülçığ'ın gruptan ayrılması ile yollarına İlker Baliç ile birlikte 4 kişi olarak devam ettiler.
Grubun çalışmaları arasında; ‘Hikayeler Anlatıldı’ (2004), ‘gripin’ (2007), ‘M.S.05.03.2010’ (2010), ‘Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar’ (2012), ‘Beni Boş Yere Yorma’ (2016-single), ‘nasılım biliyor musun?’ (2017), ‘Nilüfer-2021’ (2021-single)
gripin, 2014 yılında Dünya Çevre Günü kapsamında “Hiçbir şey geleceğimizden daha önemli değildir, ambalaj atıklarını çöpe atmayalım, ayıralım” mesajıyla yayınlanan kamu spotuyla dikkat çekmişti.


GİZEM OKUDAN LATİN JAZZ BAND
Tarih: 15 Mayıs 2022 Pazar / Saat: 20.00

İklim için sahne alacak Gizem Okudan Latin Jazz Band, C. Olgun Özdemir (gitar), Emre Doğan (bass), Burak Benli (drums) ve vokalde Gizem Okudan’dan oluşuyor.
 
3. Muratpaşa Çevre Festivali / 12-15 Mayıs